Ashwagandha, jak działa na włosy?

Co może dać ashwagandha, jak działa na włosy? Gdy są dowodem, że chronicznie się stresujesz? Ashwagandha skutecznie działa zarówno na skutki jak i przyczyny Twojego stanu. 

Stres lub/i nierównowaga hormonalna najczęściej powodują, że znajdujesz coraz więcej włosów na poduszce czy podłodze w łazience.

O tym, że ashwagandha z końską siłą przywraca Ci równowagę i spokój, możesz przekonać się, czytając jak ashwagandha luzuje gorset stresu.

Ashwagandha, jak działa na włosy – wzmacnia cebulki włosowe

Mieszanina ashwagandhy i naturalnego oleju, np. kokosowego, wcierana w skórę, cebulki włosowe, może zapobiegać wypadaniu włosów.

ashwagandha

Ashwagandha – jej nazwa ma związek z zapachem konia. A koń jaką ma grzywę, każdy widzi.

30 sposobów na olejki eteryczne stres

Zostaw stres i napięcie tym, co lubią w tym siedzieć. Zrelaksuj się przy pomocy natury w czystej, skondensowanej postaci. Olejki eteryczne mają ogromną moc. Czy wiesz, że do przygotowania zaledwie kilkunastu mililitrów olejku z lawendy potrzeba kilku kilogramów kwiatów lawendy? Wiesz, że bodźce węchowe docierają do mózgu wyjątkowo szybko, szybciej niż jakiekolwiek inne? Możesz kupić sobie tego mini e-booka, wykorzystać kilka trików na stres i wreszcie spokojnie odetchnąć. Kiedy zdecydujesz, że nie chcesz się stresować, to tak będzie.

Poprawia stan skóry głowy

Dzięki temu włosy lepiej się trzymają „podłoża”. Z tym, że efekt wzmocnienia daje ashwagandha w połączeniu z guduchi (Tinospora cordifolia) – rośliną azjatycką, stosowaną na zwiększeniu sił organizmu, a także do łagodzenia objawów kataru siennego.

Obniża stres i poziom kortyzolu

Czyli wpływa na przyczyny wypadania i osłabienia włosów. Możesz gubić włosy, mogą one też przestać rosnąć, nie tylko w z powodu stresu. Czasami przyczyny są nieznane – tak, jak w przypadku łysienia plackowatego. Na łysienie plackowate można stosować ashwagandhę i guduchi, by ograniczyć objawy choroby. Poza tym na pobudzenie wzrostu włosów doskonały jest sok z naszej swojskiej cebuli.

Ashwagandha obniża kortyzol, hormon stresu o około 1/3, a objawy stresu o 45 proc.

Pomaga przywrócić regeneracyjny sen

Zestresowany introwertyk z reguły ma kłopot z wysypianiem się. Każda nieprzespana noc to kolejny stopień na schodach w otchłań złego samopoczucia. Spirala stresu nakręca się niepostrzeżenie.

Ashwagandha znosi niepokój, lęk, wewnętrzne rozedrganie, ułatwiając zasypianie i przesypianie nocy. Wg niektórych badań lęki i bezsenność zmniejszają się o 70 proc., w następstwie suplementacji ashwagandhą.

Ashwagandha, jak działa na włosy? Chroni przed siwieniem

Ponieważ walczy z wolnymi rodnikami. W ten sposób ashwagandha może zapobiec zbyt szybkiemu siwieniu. Tak może być, jeśli komórki są niszczone przez wolne rodniki.

Siwienie związane z wiekiem może wiązać się też z kumulacją nadtlenku wodoru, metabolitu reakcji chemicznych w ciele, a konkretnie widać to na końcówkach włosów. Z wiekiem mamy coraz mniej naturalnych antyoksydantów, by rozłożyć nadtlenek wodoru w nieszkodliwe związki chemiczne. Nadtlenek wodoru osłabia funkcje komórek, wytwarzających melaninę i powoduje siwienie.

Ashwagandha niweluje szkodliwe działanie nadtlenku wodoru i działanie wolnych rodników.

Zatrzymuje naturalny kolor włosów

Poprzez podniesienie zawartości melaniny, pigmentu odpowiedzialnego za kolor skóry, włosów, tęczówek. Wg badania przeprowadzonego na osobach starszych, ashwagandha pomogła zwiększyć zawartość melaniny we włosach bez skutków ubocznych.

Jednak należy pamiętać, że ashwagandha używana w nadmiarze, na własną rękę, może zaszkodzić. Zła kuracja może skutkować nadmiarem włosków na twarzy, lub zaburzeniem równowagi hormonalnej, np. w wyniku wzrostem poziomu testosteronu.

Z życzeniami wewnętrznego spokoju 🙂

Źródło:
https://www.curejoy.com/content/ashwagandha-for-hair/

Co to za blog?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o