Millenialsi nie potrafią przyjaźnić się w pracy

Millenialsi są Twoimi kolegami w pracy? Nie oczekuj, że się z nimi zaprzyjaźnisz. Millenialsi mają kłopot w nawiązywaniu przyjacielskich relacji z osobami poznanymi na stopie służbowej. To różni ich od pokolenia baby boomers. Poczucie izolacji jest tym większe, im młodsza osoba. Z czego to wynika?

Millenialsi to pokolenie o kiepskich umiejętnościach społecznych? 65% osób w wieku 25-34 przyznaje, że ma kłopot z przyjaźnieniem się z osobami, z którymi dzielą biurowe pokoje i korytarze.

To dużo w porównaniu ze starszymi kolegami generacji baby boomers, spośród których tylko około jedna piąta doświadcza takich trudności.

Z badania przeprowadzonego na ponad 2000 osób w Wielkiej Brytanii wynika, że jeszcze większy problem mają z tym pracownicy, którzy nie skończyli 25 lat.

Jedna czwarta z nich nie ukrywa, że czuje niepokój na myśl o poznaniu nowego współpracownika.

30 sposobów na olejki eteryczne stres

Zostaw stres i napięcie tym, co lubią w tym siedzieć. Zrelaksuj się przy pomocy natury w czystej, skondensowanej postaci. Olejki eteryczne mają ogromną moc. Czy wiesz, że do przygotowania zaledwie kilkunastu mililitrów olejku z lawendy potrzeba kilku kilogramów kwiatów lawendy? Wiesz, że bodźce węchowe docierają do mózgu wyjątkowo szybko, szybciej niż jakiekolwiek inne? Możesz kupić sobie tego mini e-booka, wykorzystać kilka trików na stres i wreszcie spokojnie odetchnąć. Kiedy zdecydujesz, że nie chcesz się stresować, to tak będzie.

Jednocześnie tylko 8% badanych powyżej 55 roku życia przyznała się do takich odczuć.

Millenialsi wymigują się od spotkań towarzyskich w pracy

Co ciekawe blisko połowa badanych millenialsów do 25 roku życia przynajmniej raz wymówiła się chorobą, by uniknąć służbowego spędu towarzyskiego. Wśród nieco starszych osób tej generacji zdarza się to rzadziej – przyznało się do tego prawie 40% ankietowanych.

Dlaczego millenialsi unikają głębszych relacji w biurze?

Powodem budowania towarzyskich murów jest stres – tak twierdzi 30% badanych.

Co więcej millenialsi nie szukają wsparcia u pracodawcy. Tylko 6% osób odważyło się poruszyć temat lęku przed innymi w rozmowie z przełożonym lub przedstawicielem działu kadr.

Być może jest to pole do popisu dla pracodawców, by stworzyli okazje do nawiązywania relacji między pracownikami.

Jednak to przede wszystkim to millenialsi powinni zmienić nastawienie. Poczuć się pewniej i śmielej na polu służbowym.

Z kolei w innym, wcześniej przeprowadzonym badaniu, stwierdzono, że millenialsi czują się w pracy bardziej zestresowani niż osoby z poprzedniego pokolenia (baby boomers).

Prawie 40% osób w wieku 18-38 lat uznało, że stres jest nieodłączną częścią pracy. Tymczasem takiego samego zdania jest tylko 12% pracowników w wieku 53-71 lat.

Praca źródłem cierpienia dla millenialsów

O czym mówią wyniki badań? O skazaniu się na cierpienie całego pokolenia. Większość życia spędzamy na pracy. Wypalenie zawodowe dotyka nas coraz częściej. Nie ma dobrej odpowiedzi, jak sobie z tym radzić. Coach powie swoje, psycholog i psychiatra wygłoszą swoje.

Punktem wyjścia do uporania się z tą kwestią jest decyzja – co chcę zmienić i z czego jestem w stanie zrezygnować w zamian.

Źródło

Co to za blog?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o