Rytuały tybetańskie, czyli 5 ruchów lamy dla młodości

rytuały tybetańskie
rytuały tybetańskie

Pułkownik Bradford tak zachwycił się, gdy poznał rytuały tybetańskie, że postanowił pokazać zachodniemu światu to sekretne źródło wiecznej młodości. Zachwyć się nimi również, bo są proste, szybkie w wykonaniu w zaciszu domowym i niosą niezliczone korzyści Twojemu ciału na poziomie fizycznym i duchowym.

Rytuały tybetańskie działają na 7 czakr

Czakry to centra energetyczne, pola energii w ciele człowieka. W praktyce pokrywają się one ze skupiskami neuronów w głowie, brzuchu, sercu, itd., w miejscach, gdzie znajdują się gruczoły dokrewne.

W zdrowym, witalnym ciele energia wokół splotów nerwowych wiruje. W efekcie prana, czyli właśnie energia, która ożywia ciało, przepływa bez zakłóceń przez kanał, na linii którego usadowione są czakry. Przebiega on mniej więcej równolegle do kręgosłupa.

Jeśli wirowanie spowalnia, blokuje się, to znaczy, że…. ze zdrowiem i siłami do życia nie jest najlepiej. Przypomnij sobie, jak się czujesz, gdy długo tkwisz w tej samej pozycji? Jakbyś skamieniała, jak posąg bez życia.

Porusz więc tę pranę wykonując codziennie rytuały tybetańskie i wracaj do pionu

30 sposobów na olejki eteryczne stres

Zostaw stres i napięcie tym, co lubią w tym siedzieć. Zrelaksuj się przy pomocy natury w czystej, skondensowanej postaci. Olejki eteryczne mają ogromną moc. Czy wiesz, że do przygotowania zaledwie kilkunastu mililitrów olejku z lawendy potrzeba kilku kilogramów kwiatów lawendy? Wiesz, że bodźce węchowe docierają do mózgu wyjątkowo szybko, szybciej niż jakiekolwiek inne? Możesz kupić sobie tego mini e-booka, wykorzystać kilka trików na stres i wreszcie spokojnie odetchnąć. Kiedy zdecydujesz, że nie chcesz się stresować, to tak będzie.

Rytuały tybetańskie – korzyści i efekty

Lamowie wykonywali te 5 rytuałów i osiągali wspaniałe efekty.

Kiedy będziesz robić codziennie te 5 praktyk, poczujesz, że:

  1. energia życiowa rośnie
  2. masz w sobie więcej spokoju versus mniej stresu
  3. łatwiej się koncentrujesz i twój mózg działa bardziej przenikliwie
  4. lepiej śpisz
  5. jesteś w lepszej formie fizycznej, mięśnie stają się bardziej zwarte, a układ kostny bardziej elastyczny
  6. poprawia się twoja odporność, nie łapiesz infekcji
  7. głębiej oddychasz
  8. twój układ pokarmowy lepiej trawi i wydala

Jeśli jesteś w okresie menopauzy, zauważysz, że przechodzisz ją lżej. Chociaż menopauza to nie choroba, którą straszy się kobiety od przedszkola.

Rytuały tybetańskie pozwalają także łagodniej przechodzić miesiączkę. O ile wiąże się dla Ciebie ze skurczami, bólem czy dyskomfortem w jelitach. I znów jednak, gdy człowiek jest zdrowy, nie powinien mieć takich objawów.

rytuały tybetańskie

Rytuały tybetańskie przerywają zastój energetyczny

Rytuały tybetańskie wpuszczają energię do fundamentalnych rejonów ciała

Czakry to pola energetyczne, otaczające okolice:

1. (najniżej) gruczołów płciowych
2. trzustki, wokół brzucha
3. nadnerczy z punktem centralnym w splocie słonecznym
4. grasicy, wokół klatki piersiowej
5. tarczycy, wokół szyi
6. szyszynki, energia wiruje przy tylnej podstawie czaszki
7. (najwyżej) koło przysadki mózgowej.

Znajdź więc teraz w sieci instrukcję dla 5 rytuałów tybetańskich, żeby przywrócić sobie witalność. Zdziwisz się, jak proste są te ćwiczenia i jak mało czasu zajmują i jednocześnie jak wiele dają Twojemu ciału i duchowi.

Każdy z 5 rytuałów robisz w rzutach po 7 aż do 21 powtórzeń łącznie.

Nie śpiesz się, by osiągnąć maksimum 21 powtórzeń.

Można nawet zacząć od 3 powtórzeń każdego rytuału i zrobić wymagane 21 rund.

Staraj się wykonywać je dokładnie. Rano lub wieczorem.

Pierwszy rytuał to zabawa, którą pamiętasz z dzieciństwa. Zmieniasz swoje ciało w karuzelę i obracasz się z rozpostartymi rękami z dużą szybkością zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Niektórzy mają trudność z tym ćwiczeniem. Wiąże się ono z puszczeniem, poddaniem wirowi życia.

Mały tip: żeby nie wylądować z zawrotami głowy pod szafą, zatrzymaj się i złóż ręce w geście namaste, kciukiem do kciuka i skoncentruj wzrok na kciukach właśnie. Działa, sprawdzone.

Gdy robi się rytuały tybetańskie po przerwie, zwłaszcza obracanie się wokół własnej osi jest trudne. Odczuwa się strach przed utratą równowagi.

Oddychaj, gdy ćwiczysz, nie blokuj oddechu, bo wstrzymujesz przepływ energii. Wdech przy pierwszym ruchu pozycji i wydech przy powrocie do pozycji wyjściowej.

EDIT: jedna z pozycji, podnoszenie wyprostowanych nóg w pozycji leżącej jest dość kontrowersyjna dla kobiet w średnim wieku oraz w trakcie miesiączki. W jodze pozycje, napinające brzuch, zwłaszcza głębokie powłoki, są nie wskazane podczas okresu. Macica kurczy się wtedy za mocno. Z kolei kobiety dojrzałe powinny unikać napinania tej okolicy ciała szczególnie, gdy mają kłopoty z ciśnieniem. W tym ostatnim przypadku wiele zależy od ogólnego samopoczucia. Są to moje obserwacje i zalecenia jogi wg Iyengara.

rytuały tybetańskie źródło młodości

Młodość i starość – po co myśleć dwubiegunowo? Jest tu i teraz, nie ma tego, co było, nie ma tego, co będzie.

Nie musisz tachać 50 kg jarzyn

Pułkownik Bradford pojął znaczenie codziennej praktyki rytuałów tybetańskich, widząc, jak mocno starszy od niego lama wnosił bez zmęczenia 50 kilogramowy kosz jarzyn z ogrodu do wyżej położonego klasztoru.

Ten lama wiedział, że nieuchronność starzenia się ciała to iluzja. Podobnie jak nasze przekonania i myśli, w którym tkwimy jak w gęstym kokonie. Nie wierzymy, że istnieje coś poza nim.

Możesz wierzyć lub nie, ale kluczem do życia jest czysta energia.

Myśli i emocje, które za nimi podążają, to tylko złudzenie.

Z reguły dotyczą czegoś, co już było, lub czegoś, co będzie. Czegoś, co istnieje jedynie w Twojej głowie.

Czy warto poddawać ciało torturom, ulegając zamartwianiu się i lękom w związku z czymś, czego nie ma?

To co jest, jest tu i teraz.

Pułkownik Bradford to zapewne postać fikcyjna narodzona w wyobraźni autora książki z opisem rytuałów tybetańskich, Petera Kedlera. Na marginesie: została wydana po raz pierwszy w 1939 r.

Nie ma znaczenia, czy pułkownik Bradford istniał, czy też nie (widzisz, jak łatwo myślą kreować rzeczywistość?).

Ważne, że rytuały tybetańskie pomagają odzyskać i utrzymać witalność. Jeśli chcesz, możesz sięgnąć też po szósty, tajemny rytuał, ale nie jest to konieczne.

Co to za blog?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o