Rytuały tybetańskie na odchudzanie, zaskakujący efekt uboczny

Rytuały tybetańskie na odchudzanie? Tak, ale nie traktuj rytuałów jak tabletki na spalanie tłuszczu. To proste ćwiczenia z wielką mocą zmiany nastawienia do życia, w tym uzdrowienia Twojej relacji z jedzeniem. 

Rytuały tybetańskie na odchudzanie to w skrócie mówiąc pomysł dobry, jeśli nie jesteś sprinterem i patrzysz na zdrowie całościowo.

„Oko objawienia”, w którym Peter Kelder ustami tajemniczego pułkownika Bradforda 80 lat temu przedstawił światu zachodniemu stare rytuały tybetańskich mnichów wylicza kilka zasadniczych korzyści dla ciała i ducha.

Wśród nich znajduje się między innymi wyszczuplenie.

Z pewnością rytuały tybetańskie poprawią wygląd bioder i ud oraz mogą spłaszczyć wystający brzuch. Jednak jest to raczej efekt pośredni, wypadkowa działania rożnych czynników związanych z ćwiczeniem.

30 sposobów na olejki eteryczne stres

Zostaw stres i napięcie tym, co lubią w tym siedzieć. Zrelaksuj się przy pomocy natury w czystej, skondensowanej postaci. Olejki eteryczne mają ogromną moc. Czy wiesz, że do przygotowania zaledwie kilkunastu mililitrów olejku z lawendy potrzeba kilku kilogramów kwiatów lawendy? Wiesz, że bodźce węchowe docierają do mózgu wyjątkowo szybko, szybciej niż jakiekolwiek inne? Możesz kupić sobie tego mini e-booka, wykorzystać kilka trików na stres i wreszcie spokojnie odetchnąć. Kiedy zdecydujesz, że nie chcesz się stresować, to tak będzie.

Rytuały tybetańskie – proste i skuteczne, bez wychodzenia na siłownię

Czy rytuały tybetańskie na odchudzanie to dobry pomysł i dla kogo?

Ćwiczenia wzmacniają i tonizują ciało, zwłaszcza w okolicy brzucha, ramion i pleców. Jak to się ma do odchudzania? Nie wprost. Ponieważ ćwiczenia podnoszą witalność i sprawność, rośnie również zadowolenie i samoocena.

Za tym idzie większa chęć na dodatkową aktywność fizyczną – spacery czy basen. Oprócz tego skoro wchodzisz w rytm dyscypliny codziennego wykonywania rytuałów, łatwiej Ci również w kolejnym kroku zdyscyplinować się w kwestii jedzenia.

Wyniki ćwiczeń narastają lawinowo. Jeden wynika z drugiego.

Musisz jednak zrobić ten pierwszy krok. ZROBIĆ, nie rozmyślać, planować i szukać najlepszych rozwiązań.

Każde działanie jest lepsze niż oddawanie się wędrówkom umysłu pod pachę z ego, lub odwrotnie, po niezmierzonych łąkach myśli.

Wracając do odchudzania niektórzy ludzie widzą większe efekty po ćwiczeniu rytuałów, inni mniejsze lub nawet wcale.

Rytuały tybetańskie na odchudzanie – efekty

Jedno jest pewne – jeśli szukasz natychmiastowych efektów, bo musisz schudnąć do sukienki na wesele lub inne wykwintne wydarzenie, to rytuały tybetańskie nie są dla Ciebie.

Jeśli patrzysz na zdrowie w długofalowej perspektywie, to otrzymasz nagrodę.

Najbardziej zaskoczeni będą Ci, którzy wcześniej nie skalali się żadną formą ćwiczeń. Tak to już jest – startując od zera możesz liczyć na wyraźnie widoczne efekty rytuałów tybetańskich w odchudzaniu.

Osoby, które przed wdrożeniem rytuałów już się ruszały, nawet umiarkowanie, nie zanotują aż tak szybkich rezultatów wpływu rytuałów tybetańskich na odchudzanie. Jednak mogą się wysmuklić i stracić na wadze.

Są też tacy, którzy przy porannym ważeniu lekko się zirytują, bo odczyt ani drgnie w dół. Natomiast humor im się poprawi, gdy spojrzą w lustro lub zauważą, że ulubione dżinsy są luźniejsze.

To będą efekty ćwiczenia rytuałów tybetańskich w postaci mocniejszych mięśni brzucha, wokół bioder i ud. Również ramiona mogą się wyszczuplić. Dziękować za to można pozycjom nr 4 i 5 (z pewnością znajdziesz w Google mnóstwo instrukcji do rytuałów).

Kolejnym skutkiem ubocznym rytuałów tybetańskich, jest lepsza, bardziej wyprostowana postawa. Czyż nie smuklej wyglądamy z prostym kręgosłupem niż zgarbieni, z wypiętym brzuchem?

Rytuały tybetańskie na odchudzanie, ale głównie na oczyszczenie umysłu

Zmiana w podejściu do jedzenia, którą powodują rytuały tybetańskie na odchudzanie

Regularne wykonywanie ćwiczeń rozjaśnia umysł i daje poczucie wewnętrznej czystości. Gdy stosujesz rytuały tybetańskie na odchudzanie, nie masz ochoty sięgać jednocześnie po maca czy tłuste kotlety. W naturalny sposób te rzeczy nie idą w parze.

Powtarzalność rytuałów wprowadza w dyscyplinę, która przekłada się na inne dziedziny życia. Naturalna skłonność do zdrowszego jedzenia powoli wchodzi w nawyk.

Zatem rytuały tybetańskie na odchudzanie, to nie jest pomysł na jednorazową, intensywną akcję pod tytułem chudnę na wiosnę lub sezon bikini. To pomoc w holistycznej transformacji ciała i ducha.

Podobno – tak wynika z tego artykułu – ludzie, którzy ćwiczą regularnie, nabierają chęci na działanie w dotychczas zaniedbanych dziedzinach życia. Biorą byka za rogi, nawet jeśli ten byk był odsuwany na bok i zaniedbywany przez całe lata. Np. nabierają chęci na oczyszczenie piwnic, garażu czy uprawę ogrodu.

Działanie samo w sobie jest przyczynkiem do odwrócenia myśli od jedzenia i utraty kilogramów.

Ćwiczenie rytuałów tybetańskich zajmuje około 10 minut dziennie, kiedy zapamiętasz już ich porządek i sposób wykonywania.

Jakie korzyści możesz mieć? Przeczytaj w tym artykule: Rytuały tybetańskie, czyli 5 ruchów lamy dla młodości.

Rytuały tybetańskie na odchudzanie, elastyczność i chęć biegania po łące

Rytuały tybetańskie – bonus dla tętnic

Jest jeszcze jeden bardzo ciekawy i mało znany efekt ćwiczeń. Dotyczy układu krążenia, a konkretnie tętnic, które z wiekiem niedomagają.

Elastyczność kręgosłupa wpływa na stan tętnic. W japońskim badaniu oceniono giętkość 526 dorosłych w wieku od 20 do 83 lat. Miarą było sięganie rękami do palców stóp. Po teście grupę podzielono na gibkich i „sztywnych”.

Następnie zbadano „sztywnienie” tętnic, co jest następstwem biologicznego starzenia i arteriosklerozy (jest to pogrubienie, stwardnienie, utrata elastyczności tętnic).

Do badania stanu żył użyto testu, który polegał na porównaniu ciśnienia krwi na wysokości kostki u nogi i w okolicach przedramienia.

Takie badanie ciśnienia w dwóch odległych miejscach ciała może być wskazówką, czy nie ma zagrożenia arteriosklerozą.

Okazało się, że istnieje związek między giętkością kręgosłupa i podatnością na sztywnienie żył, szczególnie wśród osób w średnim wieku.

Jeśli chodzi o osoby młode, nie było widać, że sztywność kręgosłupa wpływa na układ krwionośny.

Istnieją inne badania, które pokazują, że ćwiczenia jogi, koncentrujące się na zwiększaniu zasięgu ruchu, docieraniu do najodleglejszych miejsc w ciele z energią, poprawiają kondycję układu krwionośnego.

Pułkownik Bardford tak rzekł Peterowi Kelderowi na zakończenie rozmowy o rytuałach tybetańskich:

„Pokazałem Ci proste ćwiczenia, ponieważ to właśnie proste rzeczy dają zdrowie, młodość, witalność i powodzenie. Zapewniam, że nawet najmniejszy wysiłek, jaki zrobisz, będzie wynagrodzony. Nawet jeśli nie dbasz o to, by zostać teraz mistykiem, rytuały, proste działanie, pomoże od razu zrzucić ciężar lat z umysłu, uczuć i Twojej postawy”

W prostocie kryje się moc, a Ty ciągle szukasz, gdzie indziej?

Ja wracam do rytuałów tybetańskich. Dokładam je do moich codziennych, 5-kilometrowych spacerów.

Źródło:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19666849
http://www.t5t.com/articles/Do-The-Five-Tibetan-Rites-Help-You-Lose-Weight

Co to za blog?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o