Siarka, jak leczy skórę?

Siarka genialnie leczy rany, także problemy skórne – łuszczycę, egzemę, trądzik, zaczerwienienia, łupież i na tym nie koniec. Siarka może też odmładzać. Jak ona to robi?

Siarka, siarka, siarka everywhere – chciałoby się zaśpiewać, bo minerał ten znajduje się we wszystkich tkankach ciała: skórze, kościach, zębach, mięśniach, włosach, paznokciach.

Leczy lub poprawia stan skóry, cierpiącej z różnych powodów. Oprócz zakażeń bakteryjnych, trądziku, w tym różowatego, egzemy, łuszczycy, grzybicy w różnych odsłonach (łupieżu pstrego, łupieżu na skórze głowy), siarka może pomóc pozbyć się brodawek, przebarwień, chorób mieszka włosowego, a nawet wspomóc leczenie półpaśca.

Minerał, którego związki zalatują starym jajem, usuwa zrogowaciałą warstwę skóry. W ten sposób odmładza i wygładza zmarszczki.

Na skórę można nakładać siarkę w postaci MSM (metylosulfonylometan). Konkretne dozowanie i sposób aplikacji powinien zalecić lekarz. Są też preparaty kosmetyczne czy balneologiczne z siarką.

30 sposobów na olejki eteryczne stres

Zostaw stres i napięcie tym, co lubią w tym siedzieć. Zrelaksuj się przy pomocy natury w czystej, skondensowanej postaci. Olejki eteryczne mają ogromną moc. Czy wiesz, że do przygotowania zaledwie kilkunastu mililitrów olejku z lawendy potrzeba kilku kilogramów kwiatów lawendy? Wiesz, że bodźce węchowe docierają do mózgu wyjątkowo szybko, szybciej niż jakiekolwiek inne? Możesz kupić sobie tego mini e-booka, wykorzystać kilka trików na stres i wreszcie spokojnie odetchnąć. Kiedy zdecydujesz, że nie chcesz się stresować, to tak będzie.

Siarka w cieczy, znanej sadownikom

Ciekawą postacią siarki, o której mało kto słyszał, jest ciecz kalifornijska. Stosuje się ją do leczenie ran, wynikających z zakażeń bakteryjnych np. u psów, także koni (moczy się w jej roztworze chore kopyta).

Ciecz kalifornijska to jednocześnie pestycyd, lata temu wykorzystywany masowo przez sadowników. Działa silnie przeciwgrzybicznie.

Ciecz kalifornijska to mieszanka siarki i gaszonego wapna. Ma czerwonopomarańczowy kolor, prawie jak galaretka truskawkowa. Jej zapach kojarzy się obowiązkowo z wonią, krzesaną z diabelskich kopyt.

Siarka w cieczy kalifornijskiej, która może się krystalizować.

Bardzo ułatwia gojenie – obsusza, ściąga i zwalcza bakterie i naprawia komórki skóry.

Ponieważ siarka mocno wysusza, jej nałożenie na skórę może powodować uczucie ściągania, a potem suchości i swędzenia skóry. Jeśli siarka za długo styka się ze skórą, może ją podrażnić. Nie można też jej nakładać na świeże rany czy poparzenia.

Siarka z cieczy kalifornijskiej wyleczyła w półtora tygodnia ranę z zakażeniem bakteryjnym u psa.
Siarka z cieczy kalifornijskiej wyleczyła w półtora tygodnia ranę z zakażeniem bakteryjnym u psa.

Z siarką należy uważać w przypadku chorób nerek, ciąży, karmienia piersią. również, gdy ktoś używa już innych leków przeciwbakteryjnych.

Siarka, jej złoża znajdują się m. in. w Polsce.

Siarka – bez niej ani rusz

Ciało człowieka o wadzie 70 kg zawiera około 140 gramów siarki. Połowa znajduje się w skórze, mięśniach i kościach.

Jemy ją w formie aminokwasów: metioniny, cysteiny. Metioninę musimy sobie skombinować z zewnątrz – z jaja, ryby. Cysteina natomiast produkowana jest w non-stop działającej fabryce naszego ciała. Aby produkcja przebiegała bez zakłóceń, konieczne są stałe dostawy siarki.

W warzywach znajduje się ona w formie glukozynolanów – glikozydowych połączeń siarkowych (w uproszczeniu glukoza + fragment z atomem siarki).

Brak siarki powoduje rogowacenie naskórka, wypadanie i łamliwość włosów i choroby paznokci.

Zobacz, co maja glukozynolany do tarczycy: Właściwości maca, czy Twój estrogen i tarczyca będą zadowolone.

Glukozynolany mają silne właściwości antynowotworowe, jednocześnie powodują w zbyt dużej ilości bulgotanie brzucha i gazy.

Tip: jeśli kroisz kapustę czy kalafiora przed gotowaniem, zostaw je na kilka minut. Uwalnia się wtedy pewien enzym, który pozwala uformować się glukozynolatom – czyli możesz w ten sposób maksymalnie czerpać z krzyżowych zdrowotne korzyści.

Siarka jest leczniczym minerałem o wszechstronnym zastosowaniu. Wchodzi w skład m. in. insuliny, która kieruje gospodarką węglowodanową w ciele.

Ten diabelski minerał jest centralnym składnikiem mocarnego antyoksydantu – glutationu.

Siła siarki jest tematem na księgę. Celem tego artykułu było jedynie wzmiankowanie, co może dać skórze.

Co to za blog?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o